Kulinarny blog dla wszystkich, którzy na widok smacznego dania dostają odruchu Pawłowa, ich kubki smakowe wariują a w głowie harcują same endorfiny :D
Durszlak.pl Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
Akcja: Nie kradnij zdjęć! Top Blogi Odszukaj.com - przepisy kulinarne
Blog > Komentarze do wpisu

Jarmark Francuski w Katowicach 20-24.05.2015

Jarmarki w Katowicach stały się już małą tradycją :) Na Boże Narodzenie, Wielkanoc... Tym razem Jarmark na francuską nutę odbył się w dniach 20-24.05.2015 w godzinach 10-20 na płycie nowego rynku. W sobotę, jak zwykle przelotem (na trasie Bytom-Jaworzno) zahaczyłam o wspomniane Katowice, by nacieszyć oczy i kubki smakowe francuskimi smakołykami. Wrażenia? W pełni usatysfakcjonowana! Udane zakupy, świetna atmosfera, cudowne francuskie melodie i odświeżenie języka angielskiego :D A do kupienia dosłownie wszystko- mydło i powidło. Wina, sery, desery, przetwory, przyprawy, wędliny, pieczywo, herbaty, lody... oraz kontrowersyjne fuagra. Na straganach oferowano również mydła z Marsylii, pachnidła, lawendę i dodatki do domu.

Mnie udało się upolować: ser brie i camembert, bagietkę, marmoladę pomarańczową z malinami oraz francuskie pączki z nadzieniem morelowym. Sery niesamowite w smaku, a w zapachu tym bardziej. Zjedzone wraz z bagietką na wieczornej posiadówie z teściami :D Pączki do domu nie dojechały :D A marmolada czeka na swoje 5 min.

Dość tego! Czas na zdjęcia!

 

 

 

 

 

 

wtorek, 26 maja 2015, magdalenka_210

Polecane wpisy