Kulinarny blog dla wszystkich, którzy na widok smacznego dania dostają odruchu Pawłowa, ich kubki smakowe wariują a w głowie harcują same endorfiny :D
| < Październik 2012 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Tagi
Durszlak.pl Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
Akcja: Nie kradnij zdjęć! Top Blogi Odszukaj.com - przepisy kulinarne
środa, 31 października 2012
Są takie smaki z dzieciństwa, które na długie, długie lata zostają w naszej pamięci. Do moich bez wątpienia należą pasty robione przez moją Babcię. Ich sekret tkwi w prostocie- nie ma tu miejsca na wymyślne zabiegi, kombinację przypraw, czy też egzotyczne składniki. Zawsze sprawdzały się na rodzinnych przyjęciach, kiedy podawane na krakersach znikały w oka mgnieniu. Nie mówiąc już o śniadaniu z ich udziałem- nie było nic lepszego niż chrupiąca bułka, pasta twarogowa lub jajeczna i ciepłe kakao. Taki posiłek mistrzów był obietnicą wspaniałego dnia. Ps: Babciu dziękuję!
wtorek, 30 października 2012
Dziś zupa na życzenie. Może przekona ona wszystkich tych, którzy „pokłócili” się ze szpinakiem- traumą z dzieciństwa. Zupę robi się szybciutko, a zwłaszcza, gdy ma się nadprogramowy rosół z niedzielnego obiadu.
Za oknami śnieg, a my przenosimy się do słonecznej Grecji, pachnącej oliwkami, fetą i rozmarynem. Tzatziki do tradycyjny dodatek do mięs, grillowanych warzyw i innych pyszności, które potrzebują jedynie małego akcentu na podkręcenie ich smaku.
poniedziałek, 29 października 2012
Przepis na ten chatnej powstał z potrzeby chwili. Jest wręcz stworzony jako dodatek do mięs, a dodany do sosu do spaghetti zdecydowanie zaostrza jego smak.
Przyszedł czas na zmiany, zamykam pewien etap i chciałam to zrobić w smaczny sposób. Przepis na to pożegnalne ciasto dostałam od Gosi (dzięki!:)), a sama nazwa choć intrygująca- jakoś nieźle dopasowała się do gabinetu rehabilitacyjnego :).
 
1 , 2 , 3